Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXII Niedziela Zwykła 28.08.2016 r.

1. Przeżywamy dziś XXII Niedzielę Zwykłą. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe o godz. 16.30 – modlić się chcemy przez wstawiennictwo MB Jasnogórskiej.

2. Od czwartku tj. od 1 września wracamy do starego porządku Mszy Św. w naszym kościele
- w dni powszednie o godz. 6.30, 8.00 i 18.00
- w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i 18.30.

3. W tym tygodniu obchodzimy:
- w poniedziałek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela;
- w czwartek bł. Bronisławę, dziewicę;
- w sobotę św. Grzegorza Wielkiego.

4. Nabożeństwa w ciągu tygodnia:
- nowenna do MB Nieust. Pomocy we wtorek o godz. 17.30;
- adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po pierwszej Mszy Św. i w piątek od godz. 17.00;
- nabożeństwo o powołania kapłańskie, zakonne oraz o świętość duchowieństwa w czwartek po Mszy Św. o godz. 8.00 i po Mszy Św. o godz. 18.00;
? nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy Św. o godz. 8.00 i o godz. 17.30;
- nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w sobotę po Mszy Św. o godz. 8.00.

5. W tym tygodniu obchodzimy I Czwartek, I Piątek i I Sobotę miesiąca września, gorąco zachęcamy do odnowy życia sakramentalnego. Przypominamy, że okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele jest w dni powszednie zawsze pół godziny przed Mszą Św.

6. W I piątek miesiąca, podczas Mszy Św. wieczornej pragniemy modlić się w intencjach rodzin. Serdecznie zapraszamy małżonków i całe rodziny do udziału w tej Mszy Św. Oprawę liturgiczną przygotowuje Oaza Rodzin.

7. W czwartek rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msze Św. inauguracyjne dla poszczególnych typów szkół sprawowane będą według następującego porządku:
- Msza Św. dla szkół podstawowych w czwartek o godz. 16.30. Do udziału zapraszamy dzieci, rodziców oraz nauczycieli. Na tej mszy św. chcemy poświęcić tornistry, książki, zeszyty oraz inne przybory szkolne. Szczególnie zapraszamy więc pierwszoklasistów z rodzicami. Również w czwartek od godz. 16.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci wczesnokomunijnych oraz kl. III. Rodziców prosimy, by przypomnieli dzieciom o tym spotkaniu.
- Msza św. dla gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych w czwartek o godz. 8.00.

8. W czwartek po Mszy Św. szkolnej pierwsze, inaugurujące w tym roku szkolnym, spotkanie Dzieci Maryi. Zapraszamy bardzo serdecznie te dzieci, które już należą do tej grupy oraz wszystkich chętnych.

9. Życzymy nauczycielom i wszystkim uczniom obfitych darów Ducha Świętego, wytrwałości, mądrej i wymagającej miłości oraz dużo miłych chwil.

10. W bieżącym numerze Gościa Niedzielnego szczególnie polecamy:
- w kościele rzadko możemy usłyszeć o piekle, a przecież nie przestało ono istnieć. Czy wiara w piekło jest warunkiem miłości do Boga?
- „Powiedzcie mojej babci, że zachowałem się jak trzeba” – napisała z więzienia „Inka”. Czym jeszcze fascynuje Danuta Śledzikówna, która dopiero siedemdziesiąt lat po śmierci zostanie godnie pogrzebana;
- Czy marihuana, o której ostatnio tak głośno, może być skutecznym lekarstwem?

11. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz parafii – na zapłatę za prace renowacyjne wykonane w naszym kościele. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.

Wszystkim zgromadzonym życzymy radosnej niedzieli
oraz przeżywania każdego dnia tygodnia, jako wielkiej szkoły
życia zgodnego z Bożymi wskazaniami.
Szczęść Boże!PORZĄDEK MSZY ŚW. 28.08.2016 r. – 04.09.2016 r.

Niedziela 28.08.2016
7.00 Do Miłos. Bożego za ++ rodz. Józefę i Władysława, + teścia Stanisława i wszystkich ++ z rodz. z obu stron. z prośbą o zbawienie.
9.00 Do Miłos. Bożego za + Mariana Brysza w 3 rocz. śm., ++ rodz. oraz wszystkich ++ z rodz., z prośbą o zbawienie.
10.30 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Nieust. Pomocy z podz. za 30 lat wspólnego życia Teresy i Władysława Stasiak, z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie dla małżonków oraz Boże błog. dla dzieci i całej rodz. (Te Deum).
12.00 Do Miłos. Bożego za + siostrę Helenę Kuns, + Adelajdę Juroszek, + Czesława Kwaśniewskiego, ++ braci Józefa i Alojzego Juroszek oraz + brata Władysława Białeckiego, z prośbą o zbawienie.
16.30 Nabożeństwo popołudniowe.
17.00 CHRZTY: Adrian Olbryś.

Poniedziałek 29.08.2016
8.00 Do Miłos. Bożego za + córkę, ++ rodz. i rodzeństwo, + bratanicę i wszystkich ++ z rodz., z prośbą o zbawienie.
18.00 Do Miłos. Bożego za + męża Piotra Nawratek w 15 rocz. śm. i wszystkich ++ z rodz. Nawratek i Długosz, z prośba o zbawienie.

Wtorek 30.08.2016
8.00 Do Miłos. Bożego za ++ rodz. Małgorzatę i Franciszka Stachoń, + siostrę Helenę, + brata Krzysztofa i wszystkich ++ z rodz. Stachoń i Nowak, z prośbą o szczęśliwą wieczność.
18.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Jasnogórskiej i św. Jadwigi Śląskiej z prośbą o dary Ducha Św., opiekę, zdrowie i potrzebne łaski dla Kazimierza Dworniaka z ok. ur. oraz o Boże błog. dla jego rodz. – dar wdzięcznych pielgrzymów.

Środa 31.08.2016
8.00 Do Miłos. Bożego za + ojca Józefa Fiodorow w 17 rocz. śm., z prośbą o szczęśliwą wieczność.
18.00 Do Miłos. Bożego za + mamę i babcię Matyldę Góra w rocz. ur., + ojca i dziadka Waltera, ++ dziadków i pokrew. z obu stron, z prośbą o zbawienie.

Czwartek 01.09.2016
6.30 WOLNA
8.00 Do Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana o świętość duchowieństwa i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
8.00 Do Ducha Św. o potrzebne dary dla uczniów, nauczycieli i katechetów z szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w nowym roku szkolnym.
16.30 Do Ducha Św. o potrzebne dary dla uczniów, nauczycieli i katechetów z szkół podstawowych w nowym roku szkolnym.
18.00 Do Miłos. Bożego za + mamę Henrykę Migas w 1 rocz. śm., z prośbą o zbawienie.

Piątek 02.09.2016
6.30 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Różańcowej z podz. za wszystkie otrzym. łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i dary Ducha Św. dla Stanisławy Szczypa i Ireny Śmietana z ok. ich ur. oraz Boże błog. dla ich rodz.
8.00 Do Najśw. Serca Pana Jezusa w int jego czcicieli.
18.00 Do Miłos. Bożego za + męża i ojca Józefa Macha w 2 rocz. śm., z prośbą o zbawienie.
18.00 Do Najśw. Serca Pana Jezusa z podzięk. za dar pełnego uczestnictwa w Eucharystii, z prośbą o dary Ducha Św. i wytrwanie w postanowieniach dla dzieci wczesnokomunijnych, ich rodz., rodzeństwa i chrzestnych.

Sobota 03.09.2016
6.30 WOLNA
8.00 Do Boga bogatego w miłosierdzie w int czcicieli Niepokal. Serca NMP.
8.00 Do Miłos. Bożego za + syna Krzysztofa Golińskiego w rocz, ur., + męża Alfonsa, ++ rodz. i pokrew. z obu stron, z prośbą o zbawienie.
18.00 Do Miłos. Bożego za + ojca Stanisława Smarkusz w 7 rocz. śm., + mamę Stanisławę Smarkusz, wszystkich ++ z rodz., z prośbą o szczęśliwą wieczność.

Niedziela 04.09.2016
7.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. św. Tarsycjusza z podz. za dar życia, z prośbą o dary Ducha Św., opiekę i zdrowie dla Roberta Makaruka z ok. 12 ur. oraz Boże błog. dla całej rodz.
9.00 Do Miłos. Bożego za + męża, ojca i dziadka Zygmunta Szymanowskiego w 8 rocz. śm., ++ rodz. i krewnych z obu stron, z prośbą o zbawienie.
10.30 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Nieust. Pomocy z podz. za dar życia, z prośbą o światło i dary Ducha Św., opiekę i zdrowie dla Moniki Czech z ok. 18 ur. oraz Boże błog. dla całej rodz.
12.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Nieust. Pomocy z podz. za otrzym. łaski, z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie dla Michaliny i Romana Miozga z ok. 35 rocz. ślubu oraz Boże błog. dla całej rodz. (Te Deum)
15.30 Nabożeństwo popołudniowe.
16.00 ROCZKI: Magdalena Szymańska.
18.30 Do Miłos. Bożego za + Janinę Pilarską w 3 rocz. Sm., + ojca Bogusława, + teścia Edwarda, + szwagra Pawła oraz ++ dziadków z obu stron, prośbą o zbawienie.