Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

XXVII Niedziela Zwykła
04.10.2015 r.

1. Dziś w niedzielę gościmy w naszej parafii diakona i kleryków WŚSD w Katowicach, którzy starają się przybliżyć nam tematykę powołania do szczególnej służby Bożej. Razem chcemy modlić się o nowe powołania oraz o owocność i głębię formacji do kapłaństwa. Klerycy również zbiorą kolektę na potrzeby WŚSD w Katowicach.

2. W sobotę, 3 października 2015 r. pielgrzymowaliśmy do Sanktuarium Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Uwielbialiśmy Boga tym pielgrzymowaniem za to, co udało się zrobić z naszym kościołem i dziękowaliśmy NASZEJ PATRONCE św. Jadwidze Śląskiej za jej opiekę nad tym dziełem. DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy uczestniczyli w tym wyjątkowym pielgrzymowaniu, poświęcili swój czas i złożyli piękny gest uwielbienia i wdzięczności w imieniu całej parafii. Serdeczne Bóg zapłać!

3. Przypominamy, że w miesiącu październiku włączamy się w dzieło modlitwy różańcowej. Gorąco zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w niedzielę o godz. 15.15, a w ciągu tygodnia o godz. 17.30.

4. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po Mszy Św. wieczornej o godz. 19.00. Zapraszamy!

5. Obchody liturgiczne bieżącego tygodnia:
- w poniedziałek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
- w środę wspomnienie NMP Różańcowej.

6. Nabożeństwa w ciągu tygodnia:
- nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30;
- adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po pierwszej Mszy Św.

7. Msza Św. szkolna w czwartek o godz. 16.30 połączona z modlitwą różańcową. W tym tygodniu zapraszamy do spowiedzi dzieci kl. IV i V. Początek o godz. 16.00.

8. W przyszłą niedzielę 11 października w całym Kościele w Polsce obchodzić będziemy XV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – patron rodzin”. Dzień Papieski ma stać się szczególnym czasem przypomnienia słów św. Jana Pawła II, refleksji nad nimi i zachętą do stosowania ich w życiu. W tym dniu przed kościołami odbędzie się publiczna zbiórka pieniędzy na fundusz stypendialny Fundacji Nowego Tysiąclecia na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych wybitnie uzdolnionej i ubogiej młodzieży.

9. W tym miesiącu w związku z naszym odpustem parafialnym odwiedziny chorych będą miały miejsce bezpośrednio przed tą uroczystością tj. w sobotę 17 października, a nie jak zwykle w drugą sobotę miesiąca.

10. Nauczycieli, wychowawców, katechetów, pracowników oświaty oraz emerytowanych nauczycieli zapraszamy na XII Archidiecezjalną Pielgrzymkę do katedry Chrystusa Króla w Katowicach, zaplanowaną w dniu 10 października br. Pielgrzymka pod hasłem „ZRÓBCIE WSZYSTKO COKOLWIEK WAM POWIE MÓJ SYN” rozpocznie się o godz. 9.00 w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła.

11. Gorąco zachęcamy wszystkie małżeństwa do pochylenia się nad swoją wiarą w kontekście przeżywania swojej miłości małżeńsko-rodzinnej poprzez włączenie się do wspólnoty Domowego Kościoła, zwanej potocznie Oazą Rodzin. Informacje na temat funkcjonowania tej grupy można uzyskać bezpośrednio u ks. Grzegorza Krzyka, bądź u małżeństw już trwających w tej wspólnocie. Serdecznie zapraszamy!

12. Dzień skupienia dla rodziców, którzy stracili swoje dziecko – organizowany w ramach Dnia Dziecka Utraconego - odbędzie się w sobotę tj. 17 października w parafii Matki Kościoła Niepokalanej Jutrzenki Wolności w Katowicach - Brynowie. Początek o godz. 9.00.

13. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na rzecz Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Dziękujemy także za ofiary przelewane bezpośrednio na konto parafii, bądź składane w kancelarii parafialnej. Wszystkim ofiarodawcom SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, na zapłatę kolejnej raty pożyczki zaciągniętej w WFOŚiGW.

14. Dziś, w niedzielę – 4 października br. przez naszą dzielnicę Szopienice przebiegać będzie trasa maratonu „PKO Silesia Maraton” nastąpi zamknięcie dla ruchu drogowego od godz. 8.50 do ok. godz. 11.45 następujących ulic: Obrońców Westerplatte, Roździeński, Bednorza i Lwowska.

15. Przychodnia lekarska przy Szpitalu Geriatrycznym prowadzi nieodpłatne szczepienia przeciw grypie dla mieszkańców Katowic po 65 roku życia. Zgłoszenia i kwalifikacja w punkcie rejestracji.

16. Jak co tydzień polecamy Gościa Niedzielnego, a w nim:
- dziś rozpoczyna się synod biskupów poświęcony rodzinie. Ks. Tomasz Jaklewicz pisze o nadziejach związanych z synodem oraz o potrzebie modlitwy o światło Ducha Św. dla ojców synodalnych;
- dlaczego Biblia cztery razy więcej mówi o pieniądzach niż o modlitwie;
- wprowadzenie do tajemnic radosnych Różańca, który w październiku ofiarujemy za prześladowanych chrześcijan.

Jest także październikowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.

Na czas radosnego świętowania niedzieli oraz rozpoczynający się tydzień,
życzymy wszystkim otwarcia na Boże inspiracje.
Szczęść Boże!


PORZĄDEK MSZY ŚW. 04.10.2015 r. – 11.10.2015 r.

Niedziela 04.10.2015
7.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Różańcowej i św. Jadwigi Śląskiej z prośbą o potrzebne łaski dla matek naszej parafii.
9.00 Do Miłos. Bożego za + męża i ojca Stanisława Siembab 4 m-ce od śm., + mamę Marię Bąk w 23 rocz. śm., + ojca Eugeniusza i wszystkich ++ z rodz. z obu stron, z prośbą o zbawienie.
10.30 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Różańcowej z podz. za otrzym. łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i dary Ducha Św. dla Adelajdy Wehr z ok. 75 ur. oraz o błog. Boże dla całej rodz. (Te Deum)
12.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Różańcowej z podz. za wszystkie otrzym. łaski, z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie dla Marka Seweryn z ok. 60 ur. i jego żony Barbary z ok. 55 ur. oraz o Boże błog. dla całej rodz. (Te Deum)
15.15 Nabożeństwo Różańcowe.
16.00 ROCZKI
18.30 Do Miłos. Bożego za ++ rodz. Gertrudę i Augustyna Chmura, + siostrę Hildegardę, + szwagra Franciszka Szędzielorz, + męża Alojzego Myśliwiec, + zięcia Zbigniewa Kasztelan, z prośbą o zbawienie.

Poniedziałek 05.10.2015
6.30 Do Miłos. Bożego za ++ rodz. Helenę i Konrada Drożdżowskich oraz ++ z rodz., z prośbą o zbawienie.
8.00 Do Miłos. Bożego za + Renatę Gajda z prośbą o zbawienie – dar sąsiadów z ul. Lwowskiej 24.
18.15 Do Miłos. Bożego za + Elżbietę Kowalczyk, z prośbą o szczęście wieczne – dar sąsiadów z ul Wiosny Ludów 27.
18.15 Do Miłos. Bożego za + Henrykę Migas, z prośbą o zbawienie – dar rodz. Łada i Józefa Stala.

Wtorek 06.10.2015
6.30 WOLNA
8.00 Do Miłos. Bożego za + ciocię Cecylię Szeja w rocz. ur. i 2 m-ce od śm. oraz ++ dziadków Pawła i Rozalię Kusz , z prośbą o zbawienie.
8.00 WOLNA
18.15 Do Miłos. Bożego za + mamę i babcię Zofię Górską w 1 rocz. śm., z prośbą o zbawienie.

Środa 07.10.2015
6.30 Do Miłos. Bożego za + za + Andrzeja Panola, z prośbą o zbawienie – dar chrześnicy Ani Jurewicz z Dobiegniewa.
8.00 Do Miłos. Bożego za + Krystynę Priebe, z prośbą o szczęśliwą wieczność – dar rodz. Kwaśniaków.
18.15 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Różańcowej podz. za otrzym. łaski, z prośbą o światło, dary Ducha Św., opiekę i zdrowie dla Bartłomieja Pierścieckiego z ok. 18 ur. i Boże błog dla całej rodz.
18.15 WOLNA

Czwartek 08.10.2015
6.30 Do Miłos. Bożego za + wnuka Rafała Jaromin 2 m-ce od śm., z prośbą o zbawienie – dar babci.
8.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Różańcowej z prośbą o wszystkie potrzebne dary dla emerytów, rencistów i ich rodz. – dar ofiarodawców.
16.30 WOLNA
18.15 Do Miłos. Bożego za + ojca i męża Norberta Piecuch w 15 rocz. śm., + siostrę Barbarę Zyguła, ++ dziadków i wszystkich ++ z rodz. Piecuch i Tlałka, z prośba o szczęśliwą wieczność.

Piątek 09.10.2015
6.30 Do Miłos. Bożego za + męża i ojca Lucjana Czypionkę, ++ rodz., teściów i wszystkich ++ krewnych z obu stron. z prośbą o szczęśliwą wieczność.
8.00 Do Miłos. Bożego za + ojca Ludwika Labuszka w 11 rocz. śm., ++ dziadków Jerzego i Martę, + ciocię Stefanię i wszystkich ++ z rodz. z obu stron, z prośbą o szczęśliwą wieczność.
18.15 Do Miłos. Bożego za + mamę Annę Włoka-Radosz w 2 rocz. śm., z prośbą o zbawienie.
18.15 WOLNA

Sobota 10.10.2015

6.30 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Różańcowej z prośbą o światło, dary Ducha Św., opiekę i zdrowie dla wnuczki Zofii z ok. 20 ur. oraz błog. Boże dla jej rodziców i całej rodziny.
8.00 Do Miłos. Bożego za + męża i ojca Alfonsa Golińskiego w 31 rocz. śm., ++ teściów Gertrudę i Wilhelma, ++ szwagierki, + syna Krzysztofa i wszystkich ++ z rodz. Goliński, z prośbą o zbawienie.
18.15 Do Miłos. Bożego za ++ rodz. Mariannę i Jana Ziółkowskich oraz ++ z pokrew. z obu stron, z prośbą o zbawienie.

Niedziela 11.10.2015

7.00 WOLNA
9.00 Do Opatrz. Bożej prze wstaw. MB Nieust. Pomocy i św. Jadwigi Śląskiej z prośbą o powrót do zdrowia dla Andrzeja i o Boże błog. dla całej rodz..
10.30 Do Miłos. Bożego za ++ braci Mirosława Zajutro w 7 rocz. śm. i Piotra Zajutro 3 m-ce od śm. – dar siostry i brata z rodz. oraz za + Krystynę Nobis w 10 rocz. śm. – dar męża, córek i zięcia, z prośbą o zbawienie.
12.00 WOLNA
15.15 Nabożeństwo Różańcowe.
16.00 CHRZTY
18.30 Do Miłos. Bożego za + Jana Goleniowskiego, ++ rodz. i pokrew. z obu stron oraz + Magdalenę i Alojzego Zimny, z prośbą o zbawienie.