Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Ogłoszenia Duszpasterskie
V NIEDZIELA WIELKANOCNA
03.05.2015 r.

1. Przeżywamy dziś V niedzielę Wielkanocną. W dniu dzisiejszym dzieci klas II ze Szkóły Podstawowych nr 42 i 55 po raz pierwszy przystąpią do komunii św. Nastąpi to na mszy św. o godz. 10.30, zaś popołudniu dzieci te wezmą udział w nabożeństwie majowym o godz. 15.30. Serdecznie dziękujemy rodzicom za odpowiedzialne wypełnianie obowiązku wychowania tych dzieci w wierze Kościoła Katolickiego, co wynika z faktu chrztu tych dzieci. Szczególnie wyrażamy wdzięczność katechetom: pani Beacie Kacale i ks. Grzegorzowi Matrackiemu za całoroczny trud przygotowania dzieci na dzisiejszą uroczystość. Dzieci te przez cały tydzień będą uczestniczyć w strojach komunijnych w nabożeństwach majowych i mszach św. wieczornych.

Za tydzień na mszy św. o godz. 10.30 do I komunii św. przystąpią dzieci klas II ze Szkoły Podstawowej nr 44. Bardzo prosimy, by tę mszę św. zostawić dla tych dzieci, ich rodziców i zaproszonych gości.

2. Nabożeństwa w ciągu tygodnia:
- nabożeństwa majowe w dni powszednie – codziennie o godz. 18.30, zaś w niedziele o godz. 15.30;
- wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do adoracji w czwartek po pierwszej mszy św.

3. Obchody liturgiczne bieżącego tygodnia:
- w poniedziałek wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona archidiecezji, hutników i strażaków;
- w środę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba;
- w piątek uroczyśtość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

4. W poniedziałek wspominamy św. Floriana, patrona naszej archidiecezji oraz hutników i strażaków. O godz. 19.00 w naszym kościele odprawiona zostanie msza św. w int. braci hutniczej, rencistów i emerytów oraz ich rodzin. Serdecznie zapraszamy!

5. W czwartek o godz. 17.30 Msza Św. szkolna dla uczniów szkół podstawowych. Wcześniej od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. dla klas IV i V.

6. W piątek, w uroczystość św. Stanisława nie obowiązuje post piątkowy.

7. W sobotę, 9 maja br., chcemy z posługą sakranemtalną odwiedzić chorych i starszych parafian. Zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii.

8. W sobotę – 23 maja 2015 r. – proponujemy wspólny wyjazd na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Koszt wyjazdu: 40 zł od osoby. Zapisy w kancelarii parafialnej. Zapraszamy.

9. Nasza parafialna pielgrzymka do Częstochowy odbędzie się w tym roku w dniach od 28 czerwca do 2 lipca. Koszt uczestnictwa od osoby 180 zł. (ubezpieczenie, przejazdy, noclegi i wyżywienie). Zapisy w Kancelarii Parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

10. ZHP Rada Kręgu Seniorów dawnej gminy Janów zawiadamia zainteresowanych o dorocznej harcerskiej Mszy Św. w dniu 9 maja 2015 r. (sobota) o godzinie 11.00 w kościele św. Anny w Katowicach-Nikiszowcu. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

11. Bóg zapłać za składane dziś ofiary. Przeznaczamy je na potrzeby WŚSD w Katowicach. Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na spłatę kolejnej raty zaciągniętej pożyczki w WFOŚiGW.

12. Z czasopism religijnych polecamy Gościa Niedzielnego, a w nim m. in.:
- pierwsza w Polsce rozmowa z mężem i córką Asi Bibii, chrześcijanki od 6 lat więzionej w celi i czekającej na karę śmierci. Winą Pakistanki było to, że włożyła kubek do wiadra, z którego wcześniej piły muzułmanki;
- do brzegów Europy docierają tysiące emigrantów, wielu z nich tonie w wodach Morza Śródziemnego;
- „polityka to nie grzech” - przekonuje poseł oazowicz.

Wszystkim zgromadzonym życzymy
wytrwałości na drogach poszukiwania i odnajdywania Boga..

PORZĄDEK MSZY ŚW. 03.05.2015 r. – 10.05.2015 r.

Niedziela 03.05.2015
7.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Królowej Polski z podz. za wszystkie otrzym. dary od matek naszej parafii.
9.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB w int Piotra z prośbą o zdrowie i Boże błog.- jako dar wdzięczności za przysługę.
10.30 UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚW. dzieci kl. II ze szkoły 42 i 55.
12.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Królowej Polski z podz. za wszystkie otrzym. dary, z prośbą o dalsze dla członków Związku Górnośląskiego Szopienice, a dla ++ członków o dar szczęśliwej wieczności.
15.30 Nabożeństwo majowe i pierwszokomunijne.
16.00 ROCZKI
18.30 WOLNA

Poniedziałek 04.05.2015
6.30 Do Opatrz. Bożej z prośbą o światło i dary Ducha Św. na czas zdawania egzaminu dojrzałości dla Piotra.
8.00 Do Miłos. Bożego za + Gerarda Długosza 30 dni od śm., z prośbą o zbawienie – dar Janka, Stasi i Ireny.
19.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. św. Floriana w int. hutników, emerytów, rencistów HMN Szopienice i ich rodzin, z prośbą o wszelkie potrzebne łaski a dla ++ hutników o dar życia wiecznego.
19.00 Do Miłos. Bożego za + żonę i mamę Małgorzatę Jadowską w 3 rocz. śm. oraz zięcia Ryszarda Błaszczyka i ++ z pokrew. z obu stron, z prośbą o zbawienie.

Wtorek 05.05.2015
6.30 Do Opatrz. Bożej z prośbą o światło i dary Ducha Św. na czas zdawania egzaminu dojrzałości dla Piotra.
8.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Nieust. Pomocy z podz. za wszystkie otrzym. łaski, z prośbą o dalsze błog. Boże , opiekę i zdrowie dla Anieli Siembab z ok. 80 ur. oraz o światło i dary Ducha Św. dla wnuka Mateusza z ok. 18 ur. (Te Deum)
8.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Nieust. Pomocy z prośbą o wszelkie potrzebne dary dla emerytów i rencistów naszej parafii – dar ofiarodawców.
19.00 Do Miłos. Bożego za + Franciszka Wojdyłę, z prośbą o szczęśliwą wieczność – dar kolegów i koleżanek córki z VI LO.

Środa 06.05.2015
6.30 Do Opatrz. Bożej z prośbą o światło i dary Ducha Św. na czas zdawania egzaminu dojrzałości dla Piotra.
8.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Nieust. Pomocy z podz. za wszystkie otrzym. łaski, z prośbą o dary Ducha Św., opiekę i zdrowie dla Piotra z ok. 60 ur. i o Boże błog. dla całej rodz.
19.00 Do Miłos. Bożego za ++ rodz. Janinę i Józefa Kabza w rocz. ich ur. oraz wszystkich ++ z rodz. z obu stron, z prośbą o szczęśliwą wieczność.
19.00 WOLNA

Czwartek 07.05.2015
6.30 Do Miłos. Bożego za + Edytę w rocz. ur. oraz + córkę Danutę, z prośbą o radość życia wiecznego.
8.00 Do Miłos. Bożego za + ojca Franciszka w 18 rocz. śm., + mamę Elfrydę, + męża Antoniego, + szwagra Mieczysława i dusze w czyśćcu cierpiące, z prośbą o zbawienie.
17.30 Do Miłós. Bożego za + mamę Monikę Jamróz w 2 rocz. śm., + ojca Jana oraz wszystkich ++ z rodz. z obu stron, z prośbą o szczęśliwą wieczność
19.00 Do Miłos. Bożego za + męża Andrzeja Nowak w rocz. ur., ++ rodz. Adelajdę i Gerarda Winiarskich, ++ tesciów Agnieszkę i Józefa Nowak oraz ++ z pokrew. z obu stron, z prośbą o zbawienie.

Piątek 08.05.2015
6.30 Do Opatrz. Bożej z prośbą o światło i dary Ducha Św. na czas zdawania egzaminu dojrzałości dla Piotra oraz o Boże błog. i zdrowie w dniu ur.
8.00 Do Miłos. Bożego za + ojca Franciszka i + brata Franciszka Helwigów w rocz. ich ur., ++ rodz. i ++ z pokrew. z obu stron, z prośbą o zbawienie.
19.00 Do Miłos. Bożego za + męża i ojca Stanisława Szczypa w 13 rocz. śm., ++ braci, ++ rodz. Genowefę i Eugeniusza Szczypa, Janinę i Józefa Fortuna oraz ++ z pokrew. z obu stron, z prośbą o zbawienie.
19.00 Do Miłos. Bożego za + syna Janusza i + żonę Jadwigę Knopek oraz ++ rodz., ++ siostry i braci, ++ tesciów, z prosbą o zbawienie.

Sobota 09.05.2015
6.30 Do Miłos. Bożego za + Lucjana Czypionkę 10 m-cy od śm., z prośbą o dar szczęśliwej wieczności.
8.00 Do Miłos. Bożego za ++ siostry Marię i Celinę oraz wszystkich ++ z rodz., z prośbą o szczęśliwą wieczność.
8.00 Do Miłos. Bożego za ++ Helenę w 15 rocz. śm., Alfonsa, i Krystynę Stachoń, ++ Henryka i Justynę, z prośbą o zbawienie.
19.00 Do Miłos. Bożego za + męża i ojca Stanisława Kisielińskiego w rocz. ur., z prośbą o zbawienie.

Niedziela 10.05.2015
7.00 Do Miłos. Bożego za + Franciszka Wojdyła w rocz. ur., z prośbą o zbawienie – dar chrzestnej Zosi z rodz.
9.00 Do Miłos. Bożego za + Marka Wentkowskiego, z prośbą o szczęśliwą wieczność.
10.30 UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚW. dzieci kl. II ze szkoły 44.
12.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Nieust. Pomocy z podz. za 50 lat życia Andrzeja Dobiczka, z prośbą o dary Ducha Św., z drowie i opiekę oraz o Boże błog. dla solenizanta i całej rodz. (Te Deum)
15.30 Nabożeństwo majowe i pierwszokomunijne.
16.00 CHRZTY: Wiktoria Jeziorek
18.30 Do Miłos. Bożego za + Gerarda Długosz, z prośbą o zbawienie – dar rodziny.