Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Ogłoszenia Duszpasterskie
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 22.03.2015 r.

1. Dziś już piąta niedziela Wielkiego Postu. Czas naszego dojrzewania wielkopostnego zmierza coraz bardziej do wydarzeń Triduum Paschalnego. Gorąco zachęcamy do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dziś, w niedzielę o godz. 15.15. Zapraszamy także na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 18.00. Podczas tego nabożeństwa modlimy się za zmarłych. Zalecki można składać w kancelarii parafialnej i w zakrystii.

2. W minioną sobotę – 21 marca – pielgrzymowaliśmy do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Centrum Św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy podjęli to dzieło pielgrzmowania w int. osobistych, a także w intencjach całej naszej parafii. BÓG ZAPŁAĆ.

3. Nabożeństwa w ciągu tygodnia:
- nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek o godz. 18.30;
- adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po pierwszej Mszy św.

4. W środę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień modlitw za dzieci poczęte, a nienarodzone. Dziś wychodząc z kościoła można będzie zabrać deklarację stanowiącą potwierdzenie duchowej adopcji – modlitwy ofiarowanej za zagrożone życie dziecka poczętego, a nienarodzonego, by w sam dzień uroczystośći złożyć ją jako swój dar serca. (Oddajemy tylko część zawierającą dane zgłąszającego.)

5. Msza Św. dla uczniów szkół podstawowych w czwartek o godz. 17.30. Wcześniej od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. już przed Świętami Wielkanocnymi.

6. Wszystkich nauczycieli, zarówno pracujących jak i emerytów oraz pracowników oświaty zapraszamy na wielkopostny dzień skupienia, który odbędzie się w czwartek 26. marca br. w gmachu Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach (ul. W. Stwosza 17a). Początek o godz. 16.00, zakończenie około godz. 19.30. W programie: okazja do sakramentu pokuty i pojednania, wykład Księdza dr. Wojciecha Surmiaka, Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa Marka Szkudło, występ młodzieży z Piotrowic oraz spotkanie przy stole.

7. Młodzież naszej parafii: studiujacą, pracującą i uczącą się, szczególnie gimnazjalistów zapraszamy na Mszę Św. w piątek o godz. 19.00. Wcześniej od godz. 18.30 okazja, by skorzystać z Sakr. Pokuty.

8. Chorych i starszych parafian chcemy odwiedzić z posługą sakramentalną w sobotę 28 marca. Chętnych prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej bądź w zakrystii.

9. Spotkanie Świeckiego Karmelu oraz czcicieli Św. Szkaplerza w sobotę o godz. 11.00 w salce katechetycznej.

10. Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc i duszpasterstwo akademickie archidiecezji katowickiej zapraszają na Wielkopostne Spotkanie Profesorów, Nauczycieli Akademickich i Doktorantów. Spotkanie odbędzie się w sobotę 28 marca br., początek o godz. 16.00 w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach. Konferencję wygłosi ks. dr Grzegorz Strzelczyk.

11. Za tydzień, 29 marca Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie miało miejsce na każdej mszy św. W tym dniu będą miały miejsce również Archidiecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży ustanowione przez św. Jana Pawła II. Rozpoczną się one mszą św. o godz. 13.30 w kosciele św. Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach, a następnie procesja z palmami wyruszy do katedry, by tam uczestniczyć w uroczystej Eucharystii. Gorąco zachęcamy do udziału młodzież naszej parafii.

12. Caritas w całej Polsce prowadzi Wielkanocne Dzieło rozprowadzając „Paschaliki”. Świece te można nabyć wychodząc z kościoła w cenie 6 zł. Zachęcamy, aby na każdym stole wielkanocnym palił się ten znak solidarności z potrzebującymi.

13. Bóg zapłać za składane dziś ofiary. Przeznaczamy je na potrzeby naszej parafii – na spłatę kolejnej raty pożyczki zaciągniętej w WFOŚiGW. Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na zapłatę za ogrzewanie w miesiącu lutym.

14. Do nabycia jest Gość Niedzielny, w którym możemy przeczytać m.in.:
- obrazek z modlitwą duchowej adopcji dziecka;
- reportaż z Mariupola na Ukrainie o wielkiej roli tamtejszych chrześcijan;
- o programie telewizyjnym, który wstrząsnął swiatem muzułmańskim. Na oczach milionów widzów umęczeni i prześladowani chrześcijanie przebaczają swoim wrogom.
Za tydzień do każdego egzemplarza "Gościa" dołączony będzie głośny film Mela Gipsona "Pasja", cena numeru 5 zł.
Jest także nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego" a w nim:
- plan Jerozolimy z ostatnią drogą Jezusa 2000 lat temu i dziś.

Wszystkim zgromadzonym życzymy doświadczenia obfitości darów Bożego Miłosierdzia,
które spłynęły na naszą parafię, jako owoc naszego sobotniego pielgrzymowania.

PORZĄDEK MSZY ŚW. 22.03.2015 r. – 29.03.2015 r.

Niedziela 22.03.2015
7.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB z podz. za wszystkie otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błog., opiekę, zdrowie i dary Ducha Św. dla Gabrieli Białeckiej w dniu 50 ur. (Te Deum)
9.00 Do Miłos. Bożego za + żonę Ewelinę Koj w 1 rocz. śm., z prośbą o szczęśliwą wieczność.
10.30 Do Miłos. Bożego za + Krystynę Waksmańską w 6 rocz. śm., + męża Janusza Kęckiego w rocz. ur., z prośbą o dar szczęścia wiecznego.
12.00 Do Miłos. Bożego za + Stanisława Ochodek w 3 rocz. śm. oraz wszystkich ++ z rodz. Ochodek, Rafałowski i Ciurzyński, z prosbą o zbawienie.
15.15 Gorzkie Żale
16.00 CHRZTY: Alicja Babiak, Natan Szabelski, Karolina Rypińska.
18.30 Do Miłos. Bożego za + męża i ojca Huberta Pielorza w 2 rocz. śm. oraz wszystkich ++ krewnych z obu stron, z prośbą o zbawienie.


Poniedziałek 23.03.2015
6.30 WOLNA
8.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Rózańcowej z podz. za wszystkie otrzym. łaski, z prośbą o światło i dary Ducha Św. dla Bractwa Żywego Różańca.
8.00 Do Miłos. Bożego za + męża i ojca Ryszarda Sosna w 25 rocz. śm., ++ rodz. i pokrew. z obu stron,, z prośbą o zbawienie.

19.00 Do Miłos. Bożego za + żonę Ewę Winiarską w 5 rocz. śm., ++ rodz. Adelajdę i Gerarda, ++ dziadków i pokrew. z obu stron., z prośbą o szczęście wieczne.

Wtorek 24.03.2015
6.30 WOLNA
8.00 Do Miłos. Bożego za + Małgorzatę Kołodziejczyk w 1 rocz. śm., z prośbą o zbawienie.
8.00 Do Miłos. Bożego za + Genowefę Barską w rocz. ur. i 2 m-ce od śm., z prośbą o zbawienie – dar z-du pogrzeb. „Wrzos”.
19.00 Do Miłos. Bożego za + Wacławę Biernacką w 2 rocz. śm., z prośbą o szczęście wieczne.

Środa 25.03.2015
6.30 Do Miłos. Bożego za + Bartłomieja Urgacz w 5 rocz. śm., z prośba o dar szczęśliwej wieczności.
8.00 Do Miłos. Bożego za + męża Eugeniusza Pinocy 3 m-ce od śm., ++ rodz. Elfrydę i Józefa Heinrich, + brata Wernera, + babcie Marię Budniok i wszystkich ++ z rodz. Pinocy, Heinrich i Budniok , z prośba o zbawienie.
19.00 Do Miłos. Bożego za + mamę i babcię Cecylię, ++ rodz., rodzeństwo, z prośba o zbawienie.
19.00 WOLNA

Czwartek 26.03.2015
6.30 WOLNA
8.00 Do Miłos. Bożego za + męża i ojca Augusta Kuc w 9 rocz. śm., ++ rodziców Franciszkę i Jakuba Kuc, Martę i Franciszka Cofała i wszystkich ++ z rodz. z obu stron, z prosbą o zbawienie.
17.30 Do Miłos. Bożego za + męża Tadeusza Kobiela w 5 rocz. śm., + syna, ++ rodz. z obu stron, ++ braci, ++ szwagrów, z prośbą o zbawienie.
19.00 Do Miłos. Bożego za + ojca Edwarda Szczypę w 18 rocz., śm. oraz wszystkich ++ z rodz. Szczypa i Siupka, z prośbą o szczęśliwą wieczność.

Piątek 27.03.2015
6.30 WOLNA
8.00 Do Miłos. Bożego za + brata Helmuta Szymczak w rocz. ur., + teściową Monikę Koszmider w rocz. śm., + teścia Romana, ++ rodz. Adelę i Franciszka Szymczak oraz + męża Antoniego Koszmider, z prośbą o zbawienie.
19.00 Do Miłos. Bożego za ++ pochowanych przez firmę „Mirander” w m-cu lutym., z prośbą o zbawienie.
19.00 Do Miłos. Bożego za + Jana Danisz w 8 rocz. śm., ++ Irenę, Helenę i Ignacego Danisz, + Agnieszkę Respondek oraz ++ Irenę i Franciszka Jaszczuk, z prośbą o szczęśliwą wieczność.

Sobota 28.03.2015
6.30 Do Miłos. Bożego za + córkę Anitę Gaś 3 m-ce od śm. oraz ++ rodziców i pokrew. z obu stron, z prosbą o zbawienie.
8.00 Do Miłos. Bożego za + koleżankę Justynę Korzeniec w rocz. ur., jej + męża Jerzego i ++ rodz. z obu stron, z prośbą o zbawienie.
8.00 WOLNA
19.00 Do Miłos. Bożego za + mamę Bronisławę Grygierczyk w 1 rocz. śm., z prośbą o zbawienie.

Niedziela 29.03.2015
7.00 Do Miłos. Bożego za + męża, ojca i dziadka Zbigniewa Piwek w rocz. ur., z prośbą o szczęśliwą wieczność.
9.00 Do Miłos. Bożego za + męża i ojca Reinholda Góreckiego w 3 rocz. śm. oraz wszystkich ++ z rodz. z obu stron, z prośbą o szczęśliwą wieczność.
10.30 W int. Parafian.
12.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. Mb z podz. za 40 lat wspólnego życia Aliny i Henryka oraz za wszystkie otrzym. dary, z prośbą o dalsze Boże błog., opiekę i zdrowie dla małżonków i ich całej rodz.
15.15 Gorzkie Żale
16.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Nieust. Pomocy z podz. za 40 lat wspólnego życia Małgorzaty i Krzysztofa Dziewięckich, z prosbą o światło i dary Ducha Św., opiekę i zdrowie dla małżonków i Boże błog. dla całej rodz.