Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Ogłoszenia Duszpasterskie
ODPUST PARAFIALNY 19.10.2014 r.

1. Dziś nasza wspólnota parafialna przeżywa swoje święto patronalne ku czci świętej Jadwigi Śląskiej, zwane ODPUSTEM PARAFIALNYM. Niech radość tego dnia wyrazi się szczególnie przez udział w Sumie Odpustowej, która będzie sprawowana o godz. 12.00 oraz przez udział w nieszporach odpustowych, które będą sprawowane o godz. 15.15. Dołóżmy wszelkich starań, by nasz kościół w ten wyjątkowy dzień był przyozdobiony naszą obecnością, gorącą modlitwą i pięknym śpiewem. Kazanie odpustowe na wszystkich mszach głosi ks. Bogumił Mazurczyk, proboszcz parafii MB Piekarskiej w Woli k. Pszczyny, a kiedyś wikariusz naszej parafii. Za dzisiejszą posługę Słowa w imieniu całej parafii wyrażamy Mu naszą szczerą wdzięczność - Bóg zapłać. Dziś w naszym kościele można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, nawiedzenie kościoła, Komunia św., wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, odmówienie Ojcze nasz..., Wierzę w Boga... oraz dowolnej modlitwy w int. Ojca Świętego.

2. Dzisiejsza niedziela to, również początek tygodnia misyjnego w całym Kościele, który przeżywamy pod hasłem „Z Ewangelią do narodów”.

3. W bieżącym tygodniu obchodzimy:
- w poniedziałek wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera;
- we wtorek wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa;
- w środę wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

4. Nabożeństwa różańcowe w ciągu tygodnia sprawowane są o godz. 17.30, a msze św. wieczorne rozpoczynają się o godz. 18.15. Serdecznie zapraszamy.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po pierwszej mszy św.

6. W poniedziałek o godz. 8.00 zapraszamy na mszę św. za wszystkich zmarłych parafian, zwłaszcza tych, którzy odeszli od nas od ostatniego odpustu. Chcemy o nich pamiętać z racji naszego święta patronalnego.

7. Spotkanie kręgu biblijnego w środę po mszy św. wieczornej o godz. 19.00. Zapraszamy.

8. W czwartek na godz. 10.00 pragniemy zaprosić do kościoła na mszę św. wszystkich chorych naszej parafii, którzy mają na tyle sił, aby – choćby przy pomocy swoich bliskich – dostać się do naszej świątyni. Serdecznie zapraszamy.

9. Msza św. szkolna w czwartek o godz. 16.30. W tym tygodniu zapraszamy do spowiedzi tych uczniów szkół podstawowych, którzy w tym miesiącu nie skorzystali jeszcze z tego sakramentu. Początek o godz. 16.00.

10. W piątek o godz. 19.00 zapraszamy na mszę św. młodzież naszej parafii. Wcześniej od godz. 18.30 okazja do spowiedzi św.

11. W sobotę, o godz. 10.00, w salce parafialny etap Archidiecezjalnego Turnieju Szachowego. Zapraszamy więc tych, którzy zgłosili się i wyrazili chęć uczestnictwa.

12. Spotkanie członków III Zakonu Karmelitańskiego oraz czcicieli Szkaplerza Świętego odbędzie się w przyszłą sobotę 25 października br. o godz. 15.00 w salce.

13. Bardzo gorąco pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w prace przygotowujące nasz kościół i jego obejście na dzisiejszą uroczystość. To nasze wspólne święto i troska o to, by było ono godnie przeżywane, jest wyrazem naszej wiary oraz świadectwem tego, że kościół ten jest dla nas prawdziwym domem. Za trud, zaangażowanie oraz za wszelkie przejawy życzliwości składamy serdeczne Bóg zapłać.

14. Dziękujemy także za wszelki dar materialny składany kiedykolwiek bądź w tej świątyni. Bóg zapłać wszystkim: naszym Parafianom, byłym Parafianom oraz Gościom.

15. Przyszła niedziela to liturgiczna rocznica poświęcenia naszego kościoła.

16. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, przeczytamy w nim dzisiaj:
- dzień 19 października, to dzień beatyfikacji Pawła VI, papieża – autora encykliki „Humanae vitae”, w której przestrzegał przed różnymi zagrożeniami uderzającymi w rodzinę i fundamenty cywilizacji;
- o wielkiej popularności nowenny pompejańskiej i dodatek do jej odmawiania;
- rozmowa z Mary Wagner, mądrą i odważną Kanadyjką, która w więzieniu spędziła 22 lata tylko za to, że próbowała ratować nienarodzone dziecko.

Wszystkim zgromadzonym: Gościom i Parafianom, z racji odpustu życzymy doświadczenia szczególnej radości, która płynie z tworzenia wspólnoty Kościoła, którego fundamentem jest Jezus Chrystus Syn Boży, opieki św. Jadwigi Śląskiej - naszej patronki oraz miłych chwil spędzonych w gronie najbliższych

PORZĄDEK MSZY ŚW. 19.10.2014r. – 26.10.2014r.

Niedziela 19.10.2014
7.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw MB i św. Jadwigi Śląskiej z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i dary Ducha św. dla Małgorzaty i Jana Babiak z ok. 40 rocz. śl. oraz o Boże błog. dla całej rodz. (Te Deum)
9.00 Do Miłos. Bożego za + ojca Leona Piegsa 30 dni od śm. i + mamę Łucję, z prośbą o zbawienie.
10.30 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB i św. Jadwigi Śląskiej z podz. za wszystkie otrzym. łaski, z prośbą o dary Ducha Św. dla Elżbiety Wątor z ok. 50 ur. i o błog. Boże dla całej rodz. (Te Deum)
12.00 UROCZYSTA SUMA ODPUSTOWA – ZA PARAFIAN
15.15 UROCZYSTE NIESZPORY ODPUSTOWE
16.00 ROCZKI: Weronika Wyrwa
18.30 Do Miłos. Bożego za + Henryka Górnisz w 30 dni od śm., z prośbą o szczęśliwą wieczność – dar siostrzenicy Kasi z rodz.


Poniedziałek 20.10.2014
6.30 Do Miłos. Bożego za + Mariannę Czupała, z prośbą o zbawienie.
8.00 Do Miłos. Bożego za ++ parafian, z prośbą o zbawienie.
18.15 Do Miłos. Bożego za + męża Mariana Adamczyka w 24 rocz. śm., ++ rodz., teściów i + Ludwikę, z prośba o zbawienie.
18.15 Do Miłos. Bożego za + Zdzisława Borek 3 m-ce od śmierci, z prośbą o zbawienie – dar sąsiadów z ul. Zamenhofa 38, 37 i 36

Wtorek 21.10.2014
6.30 WOLNA
8.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Różańcowej z podz. za wszystkie otrzymane dary, z prośbą o dalsze dla członków Bractwa Żywego Różańca i opiekuna ks. Grzegorza.
8.00 Do Miłos. Bożego za + Piotra Stawickiego w rocz. ur. i 5 m-cy od śm. oraz ++ rodz. Annę i Wiktora Krawczyk, Karolinę i Stanisława Kula i wszystkich ++ z rodz., z prośbą o zbawienie.
18.15 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. św.Tarsycjusza i św. Patrona z podz. za dar życia, z prośbą o dary Ducha Św., opiekę i zdrowie dla Piotra Krzywonia w dniu 9 ur. i o Boże błog. dla całej rodz.

Środa 22.10.2014
6.30 Do Miłos. Bożego z prośbą o potrzebne dary dla Piotra z ok. ur.
8.00 Do Miłos. Bożego za ++ rodz. Małgorzatę i Franciszka Stachoń, + siostrę Helenę oraz wszystkich ++ z rodz. Stachoń i Nowak, z prośbą o szczęśliwą wieczność.
18.15 Do Miłos. Bożego za + mamę Franciszkę Baluch w 20 rocz. śm., ++ ojca Ryszarda, brata Piotra, szwagierkę Stanisławę i wszystkich ++ z rodz. Baluch i Labus, z prośbą o dar szczęśliwej wiecznośći.
18.15 Do Miłos. Bożego za + ciocię Marię Noras w 21 rocz. śm. oraz wszystkich ++ z rodz. Noras i Cierpioł, z prośbą o zbawienie.

Czwartek 23.10.2014
6.30 WOLNA
8.00 WOLNA
10.00 W int. chorych naszej parafii.
16.30 Do Opatrz. Bożej przez wstaw.Aniołów Stróżów z podz. za dar życia i zdrowia z ok. 10 ur. Filipa Michalskiego.
18.15 Do Miłos. Bożego za ++ rodz. Amalię i Pawła Kubica, Otylię i Wilhelma Donnerstag oraz wszystkich ++ krewnych z obu stron, z prośbą o dar szczęśliwej wieczności.

Piątek 24.10.2014
6.30 WOLNA
8.00 Do Miłos. Bożego za ++ rodz. Wandę i Wincentego Kuźnik, Annę i Augustyna, Wilhelma i Gertrudę Kokot oraz wszystkich ++ Kuźnik i Kokot, z prośbą o zbawienie.
10.00 Do Opatrz. Bożej w int. pracowników firmy „ZETOM”.
18.15 Do Miłos. Bożego za ++ pochowanych przez firmę „Mirander” w m-cu wrześniu., z prośbą o zbawienie wieczne.

Sobota 25.10.2014

6.30 WOLNA
8.00 Do Miłos. Bożego za + męża i ojca Andrzeja Kocur sw 15 rocz. śm., ++ rodz. Agnieszkę i Franciszka Burek, + siostrę Annę, ++ teściów Agnieszkę i Franciszka Kocur oraz wszystkich ++ z rodz., z prośbą o zbawienie.
8.00 Do Miłos. Bożego za + męża i ojca Jerzego Zygmunt w 7 rocz. śm., ++ rodz. z obu stron, + brata Stanisława, ++ siostrzenice Aleksandrę i Joannę z mężem, ++ Władysławę i Henryka Frątczak, z prośbą o zbawienie.
18.15 Do Miłos. Bożego za + mamę Cecylię w rocz. ur. oraz jej ++ rodz. i rodzeństwo, z prośbą o szczęśliwą wieczność.

Niedziela 26.10.2014
7.00 WOLNA
9.00 Do Miłos. Bożego za + Piotra Pacuła, z prośbą o zbawienie – dar sąsiadów z ul.Osiedlowej 15..
10.30 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB i św. Jadwigi Śląskiej z podz. za wszystkie otrzym. łaski, z prośbą o dary Ducha Św., zdrowie i opiekę dla Urszuli Gosiaczewskiejz ok. 70 ur. i o błog. Boże dla całej rodz. (Te Deum)
12.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Nieust. Pomocy i św. Jadwigi Śląskiej z podz. za 45 lat wspólnego życia Danuty i Mariana Jóskowiak, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i dary Ducha Św. dla małżonków i wnuka Mareczka z ok. ur. oraz o błog. Boże dla całej rodz. (Te Deum)
15.15 Nabożeństwo różańcowe.
16.00 CHRZTY: Agata Dzieguć
18.30 Do Miłos. Bożego za + mamę i babcię Cecylię Monsior w rocz. śm., + ojca i dziadka Alojzego w 17 rocz. śm. oraz