Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXIV Niedziela Zwykła – 14.09.2014 r.

1. Dziś Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Jest to okazja, by zastanowić się nad treścią, jaką niesie KRZYŻ i postawić sobie pytanie jakie miejsce zajmuje w naszych mieszkaniach. Nabożeństwo popołudniowe w naszym kościele dziś o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy. Od dziś, tj. 14 września do 20 września przeżywamy w naszej Ojczyźnie IV Tydzień Wychowania, który ma być dla nas okazją do refleksji nad tym jak owocnie wychowywać dziś dzieci i młodzież. Towarzyszyć ma tym dniom hasło: „Prawda fundamentem wychowania”.

2. W tym tygodniu obchodzimy:
- w poniedziałek wspomnienie MB Bolesnej;
- we wtorek wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa;
- w czwartek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży;
- w sobotę wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong
Hasanng i Towarzyszy.

3. Nabożeństwa w ciągu tygodnia:
- nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek o godz. 17.30
- adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po pierwszej mszy św. i w piątek od godz. 17.00
zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego (17.45)

4. Rodziców dzieci 6-cio letnich, którzy w tym roku pragną przygotować dziecko do wczesnej Komunii Św. zapraszamy na spotkanie w poniedziałek na godz. 17.00 do salki katechetycznej.

5. Nauki przedślubne dla narzeczonych, którzy mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński do grudnia włącznie, odbędą się w poniedziałek – 15 września i wtorek – 16 września o godz. 18.00 w salce katechetycznej.

6. Członków Bractwa Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie formacyjne we wtorek o godz. 16.45 do kościoła.

7. W czwartek msza św. szkolna o godz. 16.30. Wcześniej od godz. 16.00 do miesięcznej spowiedzi zapraszamy wszystkich uczniów klas VI.

8. W czwartek, w święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży, gorąco zapraszamy młodzież naszej parafii (gimnazjalną, ponadgimnazjalną, pracującą i studiującą) na mszę św. o godz. 19.00. To spotkanie naszej młodzieży rozpocznie cykl miesięcznych spotkań. Szczególne zaproszenie kierujemy do tej części młodzieży, która w tym roku szkolnym będzie się przygotowywać do sakramentu bierzmowania. Serdecznie zapraszamy całą młodzież naszej parafii, a rodziców prosimy o życzliwe słowo - przypominające i mobilizujące - o tej mszy św. swoim córkom i synom.

9. W sobotę 20 września br. chcemy jako wspólnota parafialna pielgrzymować do wyjątkowego dla nas sanktuarium – do Trzebnicy, gdzie spoczywają doczesne szczątki naszej patronki św. Jadwigi Śląskiej. Ma to być już bezpośrednie przygotowanie do odpustu parafialnego, który w tym roku przeżywać będziemy 19 października. Gorąco więc zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania. Wyjazd nastąpi rano, o godz. 6.00, a powrót w godzinach wieczornych. Koszt – 60 zł. od osoby. Zapisy dziś po każdej mszy św. a w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej (adres, PESEL).

10. Kolejny WIECZÓR UWIELBIENIA przeżyjemy w naszym kościele w poniedziałek 22 września o godz. 19.00. Już dziś zapraszamy.

11. W dniach 16 i 17 października br. w katowickim Spodku z okazji obchodów XIV Dnia
Papieskiego twórcy ubiegłorocznego spektaklu „Franciszek-wezwanie z Asyżu” wystawią megawidowisko „Exodus”. Jest to współczesna interpretacja starotestamentalnej Księgi Wyjścia z udziałem 400 wykonawców . Bilety do nabycia w naszej parafii oraz na Ticketpro (w cenie 30 zł., 45 zł., 70 zł). Podczas spektaklu będzie można wesprzeć fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

12. Dzieci i młodzież zapraszamy do następujących grup:
- Dzieci Maryi – czwartek o godz. 16.30;
- Ministranci – sobota o godz. 9.00;
- Oaza młodzieżowa – piątek o godz. 18.00.

13. Bóg zapłać za składane dziś ofiary, które przeznaczone są na spłatę kolejnej raty pożyczki
zaciągniętej w WFOŚiGW. Za tydzień kolekta przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

14. Polecamy Gościa Niedzielnego, w którym możemy znaleźć m. in.:
- audiobook z drugą częścią „Dzienniczka”,św. s. Faustyny;
- o ocalonym przez „Dzienniczek” nałogowym hazardziście, który czyta słowa Jezusa na dołączonej do „Gościa” płycie;
- prostujemy wielkie historyczne kłamstwo na temat wypraw krzyżowych, które tak naprawdę były odpowiedzią na islamską inwazję na chrześcijan.
Dla dzieci polecamy małego Gościa Niedzielnego.

Wszystkim zgromadzonym życzymy głębokiej wiary w Boga,
z której będzie wypływać wszystko inne.

PORZĄDEK MSZY ŚW. 14.09.2014r. – 21.09.2014r.

Niedziela 14.09.2014
7.00 Do Miłos. Bożego za + Eugeniusza Gałat w rocz. ur, ++ rodziców i rodzeństwa z obu stron, z prośbą o zbawienie.
9.00 Do Miłos. Bożego za + żonę i mamę Elżbietę Grzela w 1 rocz. śm., z prośbą o szczęśliwą wieczność.
10.30 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB i św. Antoniego z podz. za wszystkie otrzymane dary z ok. 50 rocz. ślubu Elżbiety i Huberta Donnerstag, prosząc o dalszą opiekę nad rodziną. (Te Deum)
12.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Fatimskiej z podz. za I rok sakramentu małżeństwa Moniki i Adama, z prośbą o dary Ducha Św., opiekę i zdrowie dla małżonków i całej rodz.
15.30 Nabożeństwo do NMP.
16.00 CHRZTY
18.30 Do Miłos. Bożego za + męża Herberta Dobry, ++ córkę Danutę, zięcia Jerzego, wnuka Tomasza i dusze w czyśćcu cierpiące, z prośbą o zbawienie.

Poniedziałek 15.09.2014
6.30 WOLNA
8.00 D0 Miłos. Bożego za + męża Jerzego Bonder w 20 rocz. śm., ++ rodz. Marię i Szymona Bonder, Jadwigę i Henryka Kornek, + syna Krzysztofa, ++ braci Rudolfa i Kazimierza Kornek, z prośbą o zbawienie.
18.00 Do Miłos. Bożego za ++rodz. Wiktorię i Pawła Kosmala w rocz. śm., ++ dziadków Jadwigę i Franciszka Jochemczyk, z prośbą o szczęśliwą wieczność.
18.00 Do Miłos. Bożego za + mamę Elżbietę Mosz w 6 rocz. śm., + ojca Jana w 11 rocz. śm., + męża i ojca Henryka Krzempek w 2 rocz. śm., ++ dziadków i pokrew. z obu stron, z prośbą o szczęśliwą wieczność.

Wtorek 16.09.2014
6.30 Do Miłos. Bożego za + Renatę Wycisk 30 dni od śm., z prośbą o zbawienie.
8.00 Do Miłos. Bożego przez wstaw. św. Jana Pawła II z prośbą o potrzebne łaski dla ofiarodawców.
8.00 Do Miłos. Bożego za + ojca Józefa Kocur w rocz. ur., + mamę Agnieszkę, ++ braci Andrzeja i Teodora, + szwagra Leona i wszystkich ++ z rodz., z prośbą o zbawienie.
18.00 Do Miłos. Bożego za + ojca Antoniego Hudek w 1 rocz. śm., + mamę Sonię w 2 rocz. śm., z prośbą o szczęśliwą wieczność.

Środa 17.09.2014
6.30 WOLNA
8.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB z podz. za wszystkie otrzymane dary, z prośbą o dalsze Boże błog. , opiekę i zdrowie dla Krystyny Ganobis z ok. ur.
18.00 Do Miłos. Bożego za + Ilonę Cichy w 3 rocz. śm, + wszystkich ++ z rodz. Haładaj i Cichy, z prośbą o zbawienie.
18.00 Do Miłos. Bożego za + mamę i babcię Martę Miler w 20 rocz. śm., + ojca i dziadka Franciszka, + brata Roberta i wszystkich ++ z rodz., z prośbą o zbawienia.

Czwartek 18.09.2014
6.30 WOLNA
8.00 Do Miłos. Bożego za + Józefa w 25 rocz. śm., + mamę Joannę w 24 rocz. śm., + siostrę Marię, + szwagra Ryszarda i wszystkich ++ z rodz., z prośbą o zbawienie.
16.30 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB z podziękowaniem za 25 lat życia w małżeństwie sakramentalnym Ewy i Bogdana Czernik, z prośbą o dalsze błog. Boże, dary Ducha Św. I zdrowie dla małżonków i ich rodziny. (Te Deum)
18.00 Do Miłos. Bożego za + mamę Różę Brysz w rocz. ur., ++ ojców Jana i Pawła, ++ dziadków i wszystkich ++ z rodz. Brysz i Seweryn, z prośbą o zbawienie.

Piątek 19.09.2014
6.30 Do Miłos. Bożego za + Romana Kloska 2 m-ce od śm., z prośbą o szczęśliwą wieczność – dar koleżanek i kolegów Agnieszki z pracy.
8.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB z prośbą o światło Ducha Św. dla papieża Franciszka, o pokój na świecie i w Ojczyźnie naszej – dar ofiarodawców
18.00 Do Miłos. Bożego za + Stanisława Leszkiewicza w rocz. ur., ++ rodz. Eleonorę i Aleksandra, Martę i Gerarda Cober, + soistrę Rutę Furtok i + Annę, z prośbą o szczęśliwą wieczność.
18.00 Do Miłos. Bożego za + Zdzisława Borek 2 m-ce od śm., z prośbą o zbawienie – dar sąsiadów z ul. Zemenhofa 38, 37,i 36

Sobota 20.09.2014
6.30 Do Miłos. Bożego za + Mariannę Czupała, z prośbą o zbawienie.
8.00 WOLNA
18.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Nieust. Pomocy z podz. za dar życia, z prośbą o światło i dary Ducha Św., opiekę, zdrowie i potrzebne łaski dla Łukasza z ok. 18 ur. oraz o błog. Boże dla jego chrzestnych i całej rodz.

Niedziela 21.09.2014
7.00 Do Miłos. Bożego w int. chorych parafian przyjmujących w niedzielę Komunię Św. w swoich domach, z prośbą o zbawienie.
9.00 Do Miłos. Bożego za + mamę i babcię Halinę Ziółkowską w 6 rocz. śm., + szwagra Mariusza Błasiaka w 2 rocz. śm. i wszystkich ++ z rodz., z prośbą o szczęśliwą wieczność.
10.30 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Nieust. Pomocy i św. Jadwigi Śląskiej z podz. za 30 wspólnego życia w małżeństwie sakramentalnym Ewy i Marka Matejów, z prośbą o dalsze Boże błog, zdrowie i dary Ducha Św. dla nich i ich rodziny.
12.00 Do Miłos. Bożego za + żonę i mamę Grażynę Kucharczyk w 14 rocz. śm., ++ rodz., teściów i dziadków i pokrew. z obu stron, z prosbą o zbawienie
15.30 Nabożeństwo popołudniowe.
16.00 ROCZKI