Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Ogłoszenia Duszpasterskie
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 01.03.2015 r.

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Ten czas dany jest nam, abyśmy przez post, jałmużnę i modlitwę odnowili swoje serca i umysły. Szczególną rolę w tym procesie odgrywają nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale, które ukazują nam "za jaką cenę zostaliśmy wykupieni." Gorąco zachęcamy więc do liczniejszego udziału. Serdecznie zapraszamy dziś w niedzielę o godz. 15.15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, zaś w piątek o godz. 18.00 na Drogę Krzyżową. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

2. Gorąco zachęcamy do udziału w naszej parafialnej pielgrzymce do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Centrum Jana Pawła II do Łagiewnik – w sobotę, 21 marca 2015 r. Spróbujmy już teraz tak zaplanować czas, by skorzystać z tej ciekawej propozycji. Niech to pielgrzymowanie stanie się piękną chwilą na drodze naszego wielkopostnego dojrzewania w wierze. Koszt 35 zł od osoby. Zapisy w kancelarii parafialnej.

3. Nabożeństwa w ciągu tygodnia:
- nowenna do MB Nieustającej Pomocy we wtorek o godz. 18.30
- adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po pierwszej Mszy św.
- nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne oraz o uświęcenie duchowieństwa w czwartek po mszy św. o godz. 8.00 i po mszy św. wieczornej
- nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek po mszy św. o godz. 8.00
- nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w sobotę po mszy św. o godz. 8.00

4. W tym tygodniu szkoły podstawowe i gimnazjum przeżywają swoje rekolekcje wielkopostne w szkołach. Nie będzie więc w czwartek mszy św. szkolnej. Natomiast w czwartek o godz 17.30 zapraszamy uczniów szkół podstawowych do spowiedzi św.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy wszystkich do odnowy życia sakramentalnego. Okazja do spowiedzi św. w naszym kościele w dni powszednie jest zawsze pół godziny przed mszą św.

6. W I piątek miesiąca na Mszy Św. wieczornej o godz. 19.00 chcemy modlić się w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii. Oprawę liturgiczną przygotowują rodziny zgromadzone w Oazie Rodzin. Serdecznie zapraszamy małżonków wraz z rodzinami do wspólnej modlitwy.

7. Nauki przedślubne dla narzeczonych, którzy mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński do czerwca włącznie odbędą się 9 i 10 marca br. o godz. 18.00 w salce katechetycznej.

8. Gorąco zachęcamy chłopców do służby przy ołtarzu, jako ministrantów. Rodziców także prosimy o słowo zachęty wobec swoich synów. Chętnych prosimy, by zgłosili się bezpośrednio do ks. Damiana.

9. Chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych diecezjan zapraszamy do udziału w archidiecezjalnej pielgrzymce do Lourdes. Pielgrzymkę zaplanowano w dniach 10 -16 maja br. Przejazd zaplanowano specjalnym pociągiem. Koszt pielgrzymki: 1950 zł + 150€. Informacje i zapisy: Duszpasterstwo Pielgrzymkowe, www.pielgrzymki.katowice.pl, tel. 32 356 90 50, 519 546 303.

10. Katowicka Policja apeluje do wszystkich osób starszych, bądź ich opiekunów o szczególną ostrożność, ponieważ nasila się w naszej dzielnicy wyłudzanie pieniędzy na tzw. "wnuczka". Policja prosi, by nie wpuszczać do mieszkania i nie przekazywać żadnych pieniędzy, bądź kosztowności dzwoniącym osobom. W takich przypadkach należy jak najszybciej poinformować policję.

11. Bóg zapłać za składane dziś ofiary, które przeznaczamy na potrzeby naszej parafii – na zapłatę za ogrzewanie w miesiącu styczniu (faktura opiewa na sumę ponad 11 tys. zł) oraz za prace wykonywane w naszym kościele. Wychodząc z kościoła można złożyć ofiarę na "Krajowy Fundusz Misyjny". Jest to zbiórka przeprowadzana przed wszystkimi kościołami w Polsce. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień kolekta przeznadzona będzie na zapłatę prac wykonywanych w naszym kościele.

12. Polecamy bieżący numer Gościa Niedzielnego, a w nim:
- dlaczego Kościół nie może udzielać komunii osobom rozwiedzionym żyjącym w powtórnych związkach;
- aż w 139 krajach chrześcijanie są dyskryminowani, co roku aż 100 tys. wyznawców Chrystusa oddaje swe życie za wiarę;
- jak młodzi Polacy przywracają pamięć o żołnierzach wyklętych.

W najnowszym numerze małego Gościa Niedzielnego znajdziemy m.in. artykuł o dzieciach z Ukrainy, które z rodzicami uciekły przed wojną do Polski.

Wszystkim zgromadzonym życzymy na czas Wielkiego Postu
fascynacji osobą Jezusa Chrystusa oraz zasłuchania w każde Jego słowo.


PORZĄDEK MSZY ŚW. 01.03.2015 r. – 08.03.2015 r.

Niedziela 01.03.2015
7.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB z prośbą o potrzebne dary dla matek naszej parafii.
9.00 Do Miłos. Bożego za + ojca Andrzeja Dłoczyk w 1 rocz. śm., z prośbą o szczęśliwą wieczność.
10.30 Do Miłos. Bożego za + ojca Romualda Gil w 1 rocz. śm., z prośbą o zbawienie.
12.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Nieust. Pomocy z podz. za dar życia i otrzym. łaski, z prośbą o dalsze Boże błog., dary Ducha Św., opiekę i zdrowie dla braci Ryszarda i Romana Baluch z ok. 75 ur. oraz dla ich rodzin. (Te Deum)
15.15 Gorzkie Żale
16.00 ROCZKI: Paweł Frejno.
18.30 Do Miłos. Bożego za + mamę Stefanię Lisowską w 1 rocz. śm. oraz + ojca Zygmunta w 22 rocz. śm., z prośbą o zbawienie.

Poniedziałek 02.03.2015

6.30 Do Miłos. Bożego za ++ dziadków Apolonię i Józefa Kuźnik, Zofię i Franciszka Stokłosa, ++ Marię i Pawła Nowak oraz wszystkich ++ z rodz. Stokłosa i Kuźnik, z prośbą o zbawienie.
8.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Nieust. Pomocy z prośbą o potrzebne dary dla emerytów naszej parafii – dar ofiarodawców.
19.00 Do Miłos. Bożego za + Mirosława Soloch w 2 rocz. śm., ++ Dorotę i Iwonę, z prośbą o szczęśliwą wieczność.
19.00 Do Miłos. Bożego za + mamę Franciszkę Korlacką w rocz. ur., jej ++ rodz. Marię i Franciszka Gawełczyk i dusze potrzebujące modlitwy, z prośbą o szczęście wieczne.

Wtorek 03.03.2015

6.30 Do Opatrz. Bożej z prośba o dar wiary, opiekę i zdrowie dla córki Heleny z ok. 50 ur.
8.00 Do Miłos. Bożego za + męża, ojca i dziadka Mariana Biernackiego w 11 rocz. śm., ++ rodz. Kazimierę i Józefa, ++ teściów Aleksandrę i Jana oraz wszystkich ++ z rodz. Biernacki, Kurach i Ożarek, z prośbą o zbawienie.
19.00 Do Miłos. Bożego za + Wandę Lipińską w rocz. ur. oraz wszystkich ++ z rodz. Oleksy, z prośbą o zbawienie.

Środa 04.03.2015

6.30 Do Miłos. Bożego za + ojca Kazimierza Starzyka, + mamę Zofię, + męża Mariana, + szwagierkę Basię, + Ludwikę, z prośbą o szczęśliwą wieczność.
8.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Różańcowej, z prośbą o dary Ducha Św., opiekę, zdrowie i Boże błog. dla Krystyny Bonder z ok. ur.
19.00 WOLNA

Czwartek 05.03.2015
6.30 Do Miłos. Bożego za + Antoniego Goetze w rocz. ur. oraz jego ++ rodz. Helenę i Oskara, z prośbą o zbawienie.
8.00 Do Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana o świętość duchowieństwa oraz o nowe [powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
19.00 Do Miłos. Bożego za + mamę Eugenię Szlosarek w 1 rocz. śm., z prośbą o zbawienie.

Piątek 06.03.2015
6.30 Do Miłos. Bożego za + męża i ojca Stefana w 10 rocz. śm., + syna Romana, ++ rodz., teściów, zięcia Ryszarda i wszystkich ++ z rodz. z obu stron, z prośbą o zbawienie.
8.00 Do Najśw. Serca Pana Jezusa w int. Jego czcicieli.
19.00 Do Najśw. Serca Pana Jezusa z podz. za dar pełnego uczestnictwa w Eucharystii, z prośbą o dary Ducha Św. dla dzieci wczesnokomunijnych, ich rodz. i rodzeństwa.
19.00 Do Miłos. Bożego za + Irenę Szeja 30 dni od śm., z prośbą o szczęśliwą wieczność – dar siostry i kuzynki z rodz.

Sobota 07.03.2015
6.30 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB z podz. za wszystkie otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i dary Ducha Św. Dla Katarzyny Kiszel z ok. 40 ur. i o Boże błog dla całej rodz.
8.00 Do Boga bogatego w miłosierdzie w int czcicieli Niepokal. Serca NMP.
8.00 Do Miłos. Bożego za + mamę Mirosławę Wojkowską w 1 rocz. śm., z prośbą o zbawienie.
19.00 Do Miłos. Bożego za + mamę Adelę Goncerzewicz w 2 rocz. śm., jej + męża Brunona, ++ dziadków Emę i Wiktora Gawlik i wszystkich ++ krewnych, z prośbą o zbawienie.

Niedziela 08.03.2015
7.00 Do Miłós. Bożego za + męża i ojca Rajnholda Palka w 10 rocz. śm., ++ dziadków i pokrew. obu stron, z prośbą o zbawienie.
9.00 Do Miłos. Bożego za ++ rodz. Magdalenę i Józefa Hadasz, + babcię Annę Hytrek i wszystkich ++ z rodz. z obu stron, z prośbą o szczęśliwą wieczność.
10.30 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. św. Tarsycjusza z podz. za dar życia, z prośbą o swiatło i dary Ducha Św., opiekę i zdrowie dla Kuby Łońskiego z ok. 16 ur. oraz Boże błog. dla całej rodz.
12.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB z podz. za wszystkie otrzym. łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i dary Ducha Św., dla Józefa Zralek z ok. 80 ur. oraz Boże błog. dla całej rodz.. (Te Deum)
15.15 Gorzkie Żale
16.00 CHRZTY
18.30 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB z podz. za dar życia, z prośbą o światło i dary Ducha Św., opiekę i zdrowie dla córki z z ok. 16 ur. oraz Boże błog. dla całej rodz.