Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Ogłoszenia Duszpasterskie - IX Niedziela Zwykła 29.05.2016 r.

1. Dziś IX Niedziela Zwykła. W Piekarach Śląskich odbywa się Archidiecezjalna Pielgrzymka mężów i młodzieńców do Piekar Śląskich. Z naszej parafii tradycyjnie już wyruszyła pielgrzymka rowerowa. Wyjazd nastąpił od kościoła o godz. 6.45. Pielgrzymów przywitamy około godz. 15.00.

2. Dziś nabożeństwo eucharystyczno – majowe o godz. 15.30. Zapraszamy.

3. Obchody liturgiczne bieżącego tygodnia:
- w poniedziałek wspomnienie św. męczenników Karola Liangi i Towarzyszy;
- we wtorek wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika;
- w piątek uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego;
- w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

4. Nabożeństwa w ciągu tygodnia:
- nabożeństwa eucharystyczne z procesją dookoła kościoła codziennie, do czwartku włącznie o godz. 17.30;
- adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po pierwszej Mszy Św. i w piątek od godz. 17.00;
- nabożeństwo o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o świętość duchowieństwa w czwartek po Mszy Św. o godz. 8.00;
- nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy Św. o godz. 8.00 i o 17.30;
- nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w sobotę po Mszy Św. o godz. 8.00.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca czerwca. Zachęcamy wszystkich do odnowy życia sakramentalnego. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty w naszym kościele w dni powszednie jest zawsze pół godziny przed mszą św.

6. W poniedziałek kolejny wieczór uwielbienia „Chwała Bogu w Szopienicach” o godz. 19.00. Nasze modlitwy chcemy skupić wokół słów: „Połóż mnie jak pieczęć na Twym sercu” (Pnp 8,6). Gorąco zachęcamy i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Spotkanie kręgu biblijnego w środę po Mszy Św. wieczornej o godz. 19.00. Zapraszamy.

8. Msza Św. szkolna dla wszystkich uczniów szkół podstawowych w czwartek o godz. 16.30. Wcześniej od godz. 16.00 okazja do miesięcznej spowiedzi dla klas II i dzieci wczesnokomunijnych.

9. W pierwszy piątek miesiąca na Mszy Św. wieczornej – tradycyjnie już – modlimy się za rodziny naszej parafii. Serdecznie więc zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej tak ważnej intencji. Oprawę liturgiczną przygotowuje Oaza Rodzin.

10. Nauki przedślubne dla narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński do września włącznie, odbędą się 6 i 7 czerwca 2016 r. o godz. 18.00 w salce katechetycznej.

11. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie do godnego przeżycia Uroczystości Bożego Ciała, którą przeżywaliśmy razem z parafią Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dziękujmy Bogu za ten szczególny dar przeżycia wspólnoty Kościoła w naszej dzielnicy. Strojenie ołtarzy, niesienie baldachimu, sztandarów i nagłośnienia, dar materialny na kwiaty, sypanie kwiatów, dekorowanie okien, ubogacenie strojami regionalnymi to wielkie świadectwo wiary w prawdziwą obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii. Za taką postawę serdecznie dziękujemy.

12. 18 czerwca br. odbędzie się w Trzebnicy ogólnopolska pielgrzymka parafii, którym patronuje św. Jadwiga Śląska. Chcemy zatem, jako wspólnota ciesząca się opieką św. Jadwigi Śląskiej wziąć udział w tym wydarzeniu. Zapraszamy i zachęcamy do tego wyjazdu. Koszt – 70 zł. od osoby. Zapisy w kancelarii parafialnej.

13. Nasza parafialna pielgrzymka do Częstochowy będzie miała miejsce w tym roku w dniach od 26 do 30 czerwca. Gorąco zachęcamy to tej specyficznej formy pogłębienia swojej wiary i odkrywania na nowo bliskości Jezusa, naszego Pana. Koszt – 180 zł od osoby. Zapisy w kancelarii parafialnej.

14. W Nadzwyczajnym Jubileuszu Miłosierdzia możemy zyskać odpust za każdym razem, gdy odbędziemy pobożną pielgrzymkę do drzwi świętych. Dlatego zaiteresowani mogą otrzymać specjalny paszport pielgrzyma, w którym zostało wymienionych dwadzieścia sześć kościołów jubileuszowych wyznaczonych przez księdza arcybiskupa Wiktora Skworca. Pielgrzymując do nich należy wypełnić paszport pieczątkami i do 20 listopada 2016 roku dostarczyć do Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego katowickiej kurii. Spośród właścicieli wylosowany zostanie zwycięzca, który razem z osobą towarzyszącą w 2017 r. całkowicie za darmo poleci do Rzymu.

15. Fundacja „Elektrokardiologia Ochojec" zaprasza w dn. 4 czerwca 2016 r. od godz. 11.00 do udziału w Śląskim Pikniku Kardiologicznym pod hasłem „Recepta na zdrowie”, organizowanym na terenach sportowych przy Stadionie Śląskim w Chorzowie. Szczegóły na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła

16. Bóg zapłać za składane dziś ofiary, które przeznaczamy na potrzeby naszej parafii – na zapłatę za wykonane prace renowacyjne w naszym kościele. Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.

17. W „Gościu Niedzielnym” polecamy m.in.:
- Święto Bożego Ciała powstało w momencie, gdy chwiała się wiara w Eucharystię. Czy dziś potrzebne jest taloe święto?
- dlaczego kard. Stefan Wyszyński powinien być beatyfikowany?
- „Mistycy w piaskownicy”, czyli o tym, że niektórzy wielcy święci już jako dzieci żyli w zaskakującej zażyłośći z Bogiem.
Dla dzieci polecamy „Małego Gościa Niedzielnego”.

Wszystkim zgromadzonym życzymy
ciągłego odkrywania piękna Ewangelii,
poprzez którą objawia się nam prawdziwy Bóg.


PORZĄDEK MSZY ŚW. 29.05.2016 r. – 05.06.2016 r.

Niedziela 29.05.2016
7.00 Do Miłos. Bożego za ++ rodz. Genowefę i Stanisława Słurzyńskich, + szwagra Eugeniusza Buresia, z prośbą o zbawienie – dar syna Rudolfa z żoną.
9.00 Do Miłos. Bożego za + bratanka Grzegorza w 2 rocz. śm., ++ rodz., ++ braci Wojciecha i Mariana oraz wszystkich ++ z rodz., z prośbą o szczęśliwą wieczność.
10.30 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB z podz. za wszystkie otrzym. łaski, z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie dla Antoniny Reguła z ok. 75 ur. oraz Boże błog. dla synów, synowych, wnuków i całej rodz. (Te Deum)
12.00 Do Miłos. Bożego za + żonę, mamę i babcię Barbarę Kopeć w 2 rocz. śm., + syna Rafała, ++ rodz. z obu stron, + brata Zygmunta i wszystkich ++ z rodz., z prośbą o zbawienie.
15.30 Nabożeństwo eucharystyczno-majowe.
16.00 Do Miłosierdzia Bożego za ++ babcie Wandę Śledź, Agnieszkę Wilczyńską, ++ dziadków, + mamę Rozalię Dąbek i wszystkich ++ z rodz. z obu stron, z prośbą o zbawienie.
18.30 Do Miłos. Bożego za + mamę Marię Makowską w rocz. ur., + ojca Franciszka, ++ dziadków z obu stron, z prośbą o zbawienie.

Poniedziałek 30.05.2016
6.30 Do Miłos. Bożego za + córkę Anitę, ++ rodz., rodzeństwo i pokrew. z obu stron, z prośbą o zbawienie.
8.00 Do Miłos. Bożego za + Jerzego Trefońskiego 2 m-ce od śm., z prośbą o szczęśliwą wieczność – dar sąsiadów z ul. Morawa 119d.
18.00 Do Miłos. Bożego za + ojca Jana Sławickiego w 25 rocz. śm., + mamę Marię i wszystkich ++ z rodz. Sławicki i Panek, z prośbą o zbawienie.
18.00 Do Miłos. Bożego za + brata Janusza Król w rocz. śm., ++ rodz. i chrzestnych, z prośbą o zbawienie.

Wtorek 31.05.2016
6.30 WOLNA
8.00 Do Miłos. Bożego za + męża i ojca Pawła Urbańczyka w rocz. śm., ++ teściów Emmę i Wiktora, ++ rodzeństwo i wszystkich ++ z rodz. Urbańczyk, z prośbą o szczęśliwą wieczność.
8.00 WOLNA
18.00 Do Miłos. Bożego za + mamę Ernestynę Lazar w 7 rocz. śm., + ojca Pawła, + siostrę Barbarę, + brata Edmunda, + Krystynę Pawlica i wszystkich ++ z pokrew. z obu stron, z prośbą o zbawienie.

Środa 01.06.2016
6.30 Do Bożej Opatrz. przez wstaw. MB Nieust. Pomocy z prośbą o dary Ducha Św., opiekę i zdrowie dla siostry Elżbiety z ok. ur. oraz Boże błog. dla całej rodz.
8.00 WOLNA
18.00 Do Miłos. Bożego za + mamę Teresę Żogała w 1 rocz. śm., + ojca Edwarda w rocz. ur. i 6 m-cy od śm., z prośbą o dar szczęśliwej wieczności.
18.00 Do Miłos. Bożego za + ojca Józefa w rocz. ur., + mamę Krystynę, ++ dziadków z obu stron oraz + Stefana Sikorskiego, z prośbą o zbawienie.

Czwartek 02.06.2016
6.30 WOLNA
8.00 Do Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana o świętość duchowieństwa oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
16.30 WOLNA
18.00 WOLNA

Piątek 03.06.2016

6.30 Do Miłos. Bożego za + żonę i mamę Marię Trzaskowską w rocz. ur., ++ rodz. i rodzeństwo z obu stron, z prośbą o zbawienie.
8.00 Do Najśw. Serca Pana Jezusa w int. jego czcicieli.
18.00 Do Najśw. Serca Pana Jezusa za rodz. naszej parafii, aby w nim nieustannie odkrywały siły do życia miłością na co dzień.
18.00 Do Najśw. Serca Pana Jezusa prze wstaw. MB Częstochowskiej podz. za wszystkie otrzym. łaski, z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie dla Ludwiki Kwitkowskiej z ok. 70 ur. oraz o Boże błog. dla całej rodz. i przyjaciół. (Te Deum)

Sobota 04.06.2016

6.30 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB z prośbą o dary Ducha Św., opiekę i zdrowie dla Ruty Czypionka z ok. ur.
8.00 Do Boga bogatego w miłosierdzie w int czcicieli Niepokalanego Serca NMP.
8.00 Do Miłos. Bożego za + syna Romana w rocz. śm., + męża Stefana, + zięcia Ryszarda, ++ rodz., teściów i wszystkich ++ z rodz. z obu stron, z prośbą o zbawienie.
13.00 ŚLUB: Agata Brudka – Tomasz Kuc.
14.00 ŚLUB: Kamila Zbiciak – Sławomir Szafran.
18.00 Do Miłos. Bożego za + męża i ojca Stanisława Siembab w 1 rocz. śm., z prośbą o szczęśliwą wieczność – dar żony, córki i syna z rodz..

Niedziela 05.06.2016

7.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. św. Jadwigi Śląskiej z prośbą o potrzebne dary dla matek naszej parafii.
9.00 Do Opatrz. Bożej w int. chorych naszej parafii przyjmujących co niedzielę Pana Jezusa w Komunii Św. w swoich domach.
10.30 Do Miłos. Bożego za + męża i ojca Tadeusza Słowińskiego w 5 rocz. śm., ++ rodz., rodzeństwo i pokrew. z obu stron, z prośbą o zbawienie.
12.00 Do Miłos. Bożego za ++ mamy Ewę i Krystynę oraz wszystkich ++ z rodz., z prośbą o zbawienie.
15.30 Nabożeństwo popołudniowe.
16.00 ROCZKI: Daniel Czekała.
18.30 Do Miłos. Bożego za + Edwarda Stolorza, z prośbą o zbawienie – dar zakładu pogrzebowego „Wrzos”.