Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXX Niedziela Zwykła - 23.10.2016 r.

1. Dziś obchodzimy NIEDZIELĘ MISYJNĄ. Rozpoczyna ona w całym Kościele Tydzień Misyjny, który ma nam wszystkim uświadomić moralną współodpowiedzialność za misyjne dzieła Kościoła. Współodpowiedzialność duchową – poprzez modlitwę i współodpowiedzialność materialną – poprzez dar pieniężny.

2. Serdecznie zapraszamy dziś na nabożeństwo różańcowe o godz. 15.15, na którym chcemy się modlić w intencji dzieł misyjnych Kościoła.

3. Przypominamy, że w ciągu tygodnia nabożeństwa różańcowe odprawiane są zawsze o godz. 17.30. Tę informację kierujemy zwłaszcza do tych, którzy w tym roku jeszcze nie wzięli ani razu udziału w tej wspólnej modlitwie różańcowej.

4. Obchody liturgiczne bieżącego tygodnia:
- w piątek święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza;
- w najbliższą niedzielę obchodzimy liturgiczną uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła oraz Katedry Chrystusa Króla w Katowicach.

5. Kolejny wieczór uwielbienia „Chwała Bogu w Szopienicach” już w poniedziałek, 24 października o godz. 19.00 w naszym kościele. Doświadczywszy Bożego przebaczenia, pragniemy, kierując się słowami modlitwy Pańskiej „… jako i my odpuszczamy naszym winowajcom”, przebaczać tym, którzy nas zranili. Uwielbiając Boga, chcemy Go prosić o to, by uczył nas tego, jak przebaczać i udzielał nam nieustannie tej łaski.

6. W czwartek Msza Św. szkolna o godz. 16.30. Pół godziny wcześniej zapraszamy do spowiedzi tych, którzy chcą odnowić swoje wnętrze przed Uroczystością Wszystkich Świętych.

7. 1-go listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. w naszym kościele w tym dniu będą sprawowane tak jak w każdą niedzielę, tj. o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00, 18.30. Nie będzie Mszy Św. na cmentarzu. Zapraszamy także na uroczyste nieszpory w tym dniu o godz. 14.00. Po tych świątecznych nieszporach udamy się z procesją na cmentarz, gdzie weźmiemy udział w nabożeństwie za zmarłych.

8. 2 listopada przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych - Dzień Zaduszny. W tym dniu Msze Św. będą sprawowane w naszym kościele o godz.6.30, 8.00, 9.00, 16.00 i 18.15.
9. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można zyskać od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz... i Wierzę w Boga, modlitwy w intencjach Ojca Świętego, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego. Można zyskać również odpust zupełny w dniach od 1 do 8 listopada odwiedzając cmentarz, modląc się za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu (jak wyżej). Gorąco zachęcamy więc do skorzystania z sakramentu pokuty.

10. Zalecki za zmarłych przyjmujemy od dziś w zakrystii, a w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej w ramach godzin urzędowania. W Uroczystość Wszystkich Świętych zalecki będą przyjmowane również przy bramie cmentarza oraz w klasztorze u Sióstr Boromeuszek. Zalecki te będziemy odczytywać i modlić się za tych zmarłych w Uroczystość Wszystkich Świętych i w ciągu tygodnia o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 15.15. Za tych zmarłych będą również sprawowane Msze Św. wieczorne przez cały tydzień. W związku z tym Msze Św wieczorne będą się rozpoczynały nadal o godz. 18.15. Pamiętajmy, że modlitwa za zmarłych to szczególne wyznanie wiary w Jezusa Chrystusa – Pana Życia i Śmierci. Zróbmy wszystko, by nasi zmarli mogli otrzymać od nas dar gorącej modlitwy.

11. Zbliża się czas przygotowań grobów naszych bliskich na Uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy o zachowanie porządku na cmentarzu, szczególnie o to, by śmieci wrzucać bezpośrednio do kontenera, który jest przed cmentarzem, bądź do śmietników. Bardzo prosimy, by nie zostawiać śmieci w alejkach. Gorąco prosimy o zrozumienie i dyscyplinę w tej sprawie.

12. Bóg zapłać wszystkim, dzięki którym nasz odpust mógł być tak wspaniałym uwielbieniem Boga. Dziękujemy gościom i parafianom za żywy udział w tym święcie.

13. Bóg zapłać za składane dziś ofiary, które przeznaczamy na misyjne dzieła Kościoła.

14. W „Gościu Niedzielnym” polecamy m.in.:
- w ciągu ostatnich czterech lat Caritas Polska przeznaczyła na pomoc ofiarom wojny w Syrii i Libanie prawie 7 milionów złotych. Teraz każdy z nas może pomóc konkretnej rodzinie znanej z imienia i nazwiska, która jest ofiarą wojny na Bliskim Wschodzie;
- o tym, że właścicielem moich ciężko zarobionych pieniędzy jest Pan Bóg;
- jesteśmy po Wielkiej Pokucie, która odbyła się w minioną sobotę na Jasnej Górze. Każdy powinien wiedzieć, co tam się wydarzyło.
W najnowszym „Małym Gościu Niedzielnym”:
- plansza do wypełnienia, na której można pokazać, jak spędzamy niedzielę, pierwszy i najważniejszy dzień tygodnia;
- dlaczego właśnie niedziela jest tak wyjątkowa?
- nurkujemy w najgłębszym miejscu na świecie.

Wszystkim zebranym życzymy, rozbudzenia w sobie potrzeby dzielenia się swoją wiarą.
Szczęść Boże!PORZĄDEK MSZY ŚW. 23.10.2016 r. – 30.10.2016 r.

Niedziela 23.10. 2016 r.
7.00 WOLNA
9.00 Do Miłos. Bożego za + mamę i babcię Cecylię w rocz. ur. oraz jej ++ rodz. Marię i Antoniego, z prośbą o zbawienie.
10.30 Do Boga bogatego w miłosierdzie z prośbą o ulgę w cierpieniu i powrót do zdrowia dla Stanisława Stołowskiego.
12.00 Do Miłos. Bożego za + męża Aleksandra Prokop w 1 rocz. śm., z prośbą o radość życia wiecznego.
15.15 Nabożeństwo Różańcowe
16.00 CHRZEST: Kuba Waldon, Filip Ternacki, Oliwia Łuczak.
18.30 Do Miłos. Bożego za + Różę Kuc, z prośbą o szczęśliwą wieczność – dar zakładu pogrzebowego „Wrzos”.

Poniedziałek 24.10.2016
6.30 Do Miłos. Bożego za + męża i ojca Kazimierza w 11 rocz. śm., ++ rodz. Marię i Romana, Cecylię i Franciszka, ++ dziadków z obu stron oraz + wujka Jerzego, z prośbą o zbawienie.
8.00 Do Miłos. Bożego za ++ rodz. Jadwigę i Teofile Kuchta, Zofię i Kazimierza Mikołajczak oraz wszystkich ++ z rodz. z obu stron, z prośbą o wieczne zbawienie.
8.45 Pogrzeb + Ireny Janota.
18.15 Do Miłos. Bożego za ++ pochowanych przez firmę „Mirander” w m-cu wrześniu, z prośbą o zbawienie.
18.15 Do Milos. Bożego za + Bogumiła Kłoszewskiego w 1 rocz. śm. i wszystkich ++ z rodz., z prośbą o zbawienie.

Wtorek 25.10.2016
6.30 WOLNA
8.00 Do Miłos. Bożego za + Jerzego Zygmunt, + Ewę Midor, ++ rodz. z obu stron, ++ Władysławę i Henryka Frątczaków, + brata Stanisława, ++ siostrzenice Aleksandrę i Joannę z mężem, z prośbą o radość życia wiecznego.
8.00 Do Miłos. Bożego za + chrześniaka Tomasza 30 dni od śm., z prośbą o radość wieczną – dar chrzestnego Jana z rodz.
18.15 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Nieust. Pomocy z podz. za wszystkie otrzym. łaski, z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie dla Krystyny z ok. ur. oraz o Boże błog. dla całej rodz.

Środa 26.10.2016
6.30 Do Opatrz. Bożej z prośbą o zdrowie, opiekę i potrzebne dary dla Edwarda i jego rodz.
8.00 Do Miłos. Bożego za + mamę Elfrydę Heinrich w 23 rocz. śm., + ojca Józefa, + brata Wernera, + męża i ojca Eugeniusza Pinocy, + babcię Marię Budniok i wszystkich ++ z rodz., z prośbą o zbawienie.
18.15 Do Miłos. Bożego za + męża i ojca Grzegorza Kisielowskiego w 2 rocz. śm. oraz wszystkich ++ z rodz. z obu stron, z prośbą o zbawienie.
18.15 Do Miłos. Bożego za + Ireneusza Kuczyńskiego w rocz. ur., ++ ojców Stanisława i Jana, + brata Andrzeja i wszystkich ++ krewnych z obu stron, z prośbą o zbawienie.

Czwartek 27.10.2016
6.30 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. św. Jadwigi Śląskiej z podz. za wszystkie otrzym. dary od Lidii z ok. ur.
8.00 Do Miłos. Bożego za + męża Norberta Pietrowskiego w rocz. ur., ++ rodz., teściów i wszystkich ++ z rodz., z prośbą o szczęśliwą wieczność.
16.30 Do Miłos. Bożego za ++ rodz. Wandę i Wincentego Kuźnik w 25 rocz. śm., ++ Annę, Augustyna, Wilhelma, Gertrudę Kokot oraz wszystkich ++ z rodz. Kokot i Kuźnik, z prośbą o zbawienie.
18.15 WOLNA

Piątek 28.10.2016
6.30 Do Miłos. Bożego za + Tadeusza, jego ++ rodzeństwo oraz ++ bratową i szwagra, z prośbą o zbawienie.
8.00 Do Miłos. Bożego za ++ rodz. Agnieszkę i Andrzeja Maturskich, ++ braci: Franciszka, Henryka oraz + siostrę Łucję, z prośbą o radość życia wiecznego.
18.15 Do Miłos. Bożego za + ojca Andrzeja Nowaka w 2 rocz. śm., + mamę Marię, ++ dziadków z obu stron oraz + Mariana Grudzień w 2 rocz. śm., z prośbą o dar szczęśliwej wieczności.
18.15 Do Miłos. Bożego za + ojca Tadeusza Pierz w 24 rocz. śm. oraz wszystkich ++ z rodz. Pierz i Liszkiewicz, z prośbą o zbawienie.

Sobota 29.10.2016
6.30 Do Miłos. Bożego za + córkę, ++ rodz., dziadków, rodzeństwo i wszystkich ++ krewnych, z prośbą o zbawienie.
8.00 Do Miłos. Bożego za + ojca i dziadka Waltera Góra w 18 rocz. śm., + mamę i babcię Matyldę, ++ dziadków Martę i Piotra, Franciszkę i Teodora oraz wszystkich ++ z rodz. z obu stron, z prośbą o zbawienie.
18.15 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Różańcowej z podz. za wszystkie otrzym. łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błog. Boże dla Huberta w dniu ur.

Niedziela 30.10. 2016 r.
7.00 Do Miłos. Bożego za + SM. Iluminatę Leśnik 2 m-ce od śm., z prośbą o dar szczęśliwej wieczności.
9.00 Do Miłos. Bożego za + Danutę Zipzer, z prośbą o zbawienie – dar zakładu pogrzebowego „Wrzos”.
10.30 ZA PARAFIAN
12.00 Do Miłos. Bożego za + Rafała Kopeć w 1 rocz. śm., z prośbą o radość życia wiecznego – dar rodz.
15.15 Nabożeństwo Różańcowe
16.00 Do Miłos. Bożego za + Marka Kramzę w 1 rocz. śm., z prośbą o szczęśliwą wieczność.
18.30 Do Miłos. Bożego za ++ rodz. Teresę i Henryka Hańczyk, Barbarę i Józefa Kapias, ++ dziadków i ++ z pokrew. z obu stron, z prośbą o szczęśliwą wieczność.